FK20X7R2E224KN006
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
FK20X7R2E224KN006
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors Radial Through Hole 220 nF 10 % 250 V
ParameterValue
Capacitance220 nF
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)7 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX7R
PackagingAmmo Pack
Voltage Rating250 V